Незважаючи на всі технічні новинки, до сих пір депіляція – процедура не з приємних. І навіть витерпівши всі муки, ми отримуємо неприємний бонус у вигляді подразнення та врослого волосся. Чи можна цього уникнути?

Після депіляції, незалежно від того, використовувався віск, крем або бритва, волосся на тілі змінює свою структуру – стає тоншим або навпаки жорсткішим, а головне – деякі волосини змінюють напрямок росту і не можуть пробитися крізь епідерміс. Ось 5 порад, які їм допоможуть, а заодно і позбавлять вас від запалень.

Як уникнути подразнення після депіляції

1. Депіляція взимку і влітку – є відмінності!

В холодний період, коли ми носимо колготки і вузькі джинси, ймовірність вростання волосся, на жаль, дуже висока. Це пов’язано з тим, що постійне тертя тканини робить шкіру більш грубою, відповідно і пробитися волоскам крізь неї складніше. Ще один зимовий фактор – сухість повітря. Це теж впливає на еластичність епідермісу, тому з осені й до весни, аби уникнути проблем після депіляції, варто ретельніше доглядати за шкірою у відповідних зонах.

2. Теплий прийом

Перед тим, як почати видалення небажаного волосся, потрібно добре розпарити й очистити шкіру за допомогою скраба. Стоячи під гарячим душем, розітріть тіло протягом хоча б 2 хвилин. Тільки після цього беріть у руки бритву.

3. Тільки нові леза!

Навіть якщо здається, що бритва ще досить гостра, все одно потрібно міняти леза хоча б 1 раз на місяць. По-перше, на них накопичуються забруднення, які можуть викликати запалення в пошкодженому фолікулі волосини. По-друге, бритва повинна бути настільки гострою, щоб не доводилося проводити двічі по одному місцю, збільшуючи тим самим імовірність появи подразнення після гоління. До речі, якщо ви віддаєте перевагу саме бритві, то обов’язково змочуйте її до гоління – так вона буде легше ковзати.

Як зменшити подразнення після гоління

4. Використовуйте крем замість гелю

Зазвичай гелі для гоління містять спиртові компоненти, які хоч і надають антибактеріальний ефект, але при цьому пересушують шкіру. Краще використовувати спеціальну протизапальну та антибактеріальну мазь, аби заспокоїти шкіру після гоління, а безпосередньо в процесі процедури наносити пом’якшувальний крем, який захистить верхній шар епідермісу від пошкоджень.

5. Пробуйте різні способи депіляції

Якщо ви звикли користуватися бритвою, то спробуйте нанести віск або записатися на шугаринг. Так ви зможете підібрати той варіант депіляції, який найбільше підходить вашій шкірі, і не будете систематично травмувати епідерміс однією й тією ж процедурою.

6. Зазначити напрямок

Одне з головних правил депіляції – видаляти волосся у напрямку його росту. Можливо, це займе більше часу, але травматичність стане значно нижчою, а значить і ймовірність вростання також знизиться.

7. Догляд за шкірою після депіляції

На жаль, незважаючи на всі запобіжні заходи, після депіляції можуть з’являтися і врослі волоски, і різні запальні елементи. Також можливе загальне подразнення та набряклість в області депіляції. Тому необхідно після процедури нанести лікувальний засіб. Прекрасно з проблемою справляються натуральні олії. Але краще взяти засіб, який містить одразу кілька цінних олій, наприклад, мазь «Ілон». В її складі чотири олії: терпентинова, розмаринова, евкаліптова, чебрецева. Вони комплексно вирішують проблему подразнення після депіляції та вже після першого нанесення дають кілька важливих ефектів:

  • очищають шкіру краще лосьйонів і тоніків;
  • знімають запалення і набряклість;
  • знімають дискомфорт в зоні депіляції;
  • сприяють регенерації пошкодженого епідерміса.

Мазь «Ілон» запобігає (або швидко знімає!) запалення фолікулів, яке в більшості випадків стає причиною того, що волосся змінює напрямок росту. Вона має приємний трав’яним аромат і легку консистенцією, тому легко замінить відновлює крем.